Falling Stars

Kryjówka Czerwonych Chust 2

Sesja 6

Poszukiwacze przygód kontynuują infiltracje kryjówki bandytów którzy terroryzuja Phandalin. W poszukiwaniu ich przywódcy, Glasstaff'a wkradli się do ich kryjówki bocznym wejściem, przekupili strażnika jakim był stwór Nothic, i rószyli na wschód kryjówki, gdzie odkryli piwnicę dworku w którym mieściła się kryjówka, wraz z paroma bandytami.

Po rozprawieniu się z bandytami, zobaczyli nagle kolejnych bandytów, którzy schodzili po schodach do piwnicy. Jednak po chwili okazało się że to kapłanka Aliam przekradła się przez cały dworek w przebraniu bandytów wraz z jej jeńcem, którym okazał się druid Rubycall.

Nie mogąc odnaleźć towarzyszy w karczmie, znajdując tam jedynie śpiącego druida, po dowiedzeniu się od Siostry Garaele, kapłanki Tymory że ruszyli na kryjówkę bandytów, udała się tam w celu znalezienia towarzyszy.

Po przeszukaniu pomieszczeń ruszyli na północ, gdzie odnaleźli stare grobowce, wraz z szkieletami które je chroniły. Zostały one zostawione tu na straży przez jakiegoś maga. Bardka Melody swoim magicznym urokiem przekonała jednego ze szkieletów do zostania jej sługą, reszta została zniszczona. Następnie złupili zbrojownie bandytów, uwolnili dwoje mieszkańców z więzienia i po dłuższym odpoczynku wyprowadzali ich do wyjścia.

Jednak poprzez ich odpoczynek w siedzibie bandytów ich obecność została odkryta, przez co napotkali patrol 3 niedźwiedzio-żuków zaraz przy tajnym wyjściu.

Czy uda im się pokonać tych potężnych przeciwników? Czy bandyci postawili na nich pułapki, i czy ich przywódca nadal znajduje się w kryjówce? Dowiecie się tego na kolejnej sesji "Falling Stars".

Comments

Nelthar

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.