Falling Stars

Dwór Tresendar - Kryjówka Czerwonych Chust

Sesja 5

Poszukiwacze przygód po przesłuchaniu jednego z bandytów, który został ich jencem, dowiedzieli się że kryjówka bandytów znajduje się tak naprawdę w dworze Tresendar, na wschodzie miasteczka. Po przeprowadzeniu rekonesansu, odkryli taje wejście z tyłu dworku.

Jednak następnego ranka odkryli że ich kapłanka, Aliam znikneła, a druid Rubycall zapadł w dziwną śpiączkę. Razem z Silvarem, towarzyszem Gundrena w drodze do Phandalin którego uratowali z jaskini goblinów, założyli płaszcze i chusty bandytów jako przebranie, i próbowali za ich pomoca blefem dostać się do środka dworu.

Po udanych kłamstwach i blefach, bandyci na straży tajnego wejścia wpuścili ich, a następnie po rozprawieniu sie z tymi bandytami, poszukwiacze przygód ruszyli głębiej w tunel pod dworem. 

Gdy doszli do dużej jaskini z wąwozem pośrodku, odkryli dziwnego strażnika tego miejsca, monstrum o nazwie Nothic, które rzekomo potrafiło czytać w myślach, co bardzo zaniepokoiło poszukiwaczy przygód. Po negocjacjach i dobiciu targu z tym monstrum, udali sie na wschód jaskini, gdzie po znalezieniu tajnego przejścia znaleźli się w rzeczywistej piwnicy dworku.

W trakcie przeszukiwania barbarzyńca Dreygor otworzył drzwi do spiżarni, z której niespodziewanie runął na jego głowę topór ukrytego bandyty. Czy uda mu się uniknąć śmiertelnego ciosu? Czy ich obecność została odkryta i będą musieli uciekać?

Wszystko okaże się na następnej sesji "Falling Stars"

Comments

Nelthar

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.